عبارت قسمت
[۱] [۲] [۳] تعداد كل:۱۱۱

رديف عنوان
  ۱   1ـ راههاي ارتباط با امام زمان(عج) چيست؟ آيا نماز شب تأثيري دارد در ديدن آن حضرت؟  
  ۲   1- آيا اين دعاي سطحي كه ما بعد از نماز براي ظهور امام زمان«عج» مي خوانيم تأثيري هم در ظهور آقا امام زمان«عج» خواهد داشت؟  
  ۳   گـفـته مي شود آيه 55 سوره مائده در مورد علي (ع ) نازل شده : با توجه به اينكه آيه مي گويد : ولي شما آنهايي هستند كه نماز را برپا مي دارند و در حال ركوع زكات مي دهند اين عبارت چگونه بر يك شخص مانند علي (ع ) قابل تطبيق است ؟  
  ۴   چرا حضرت اميرالمومنين، علي((عليه السلام)) در زمان خلافت خلفا در نماز به آنان اقتدا مي كرد؟  
  ۵   با اين كه گفته مي شود كه حضرت علي((عليه السلام)) در حال نماز تير از پايشان كشيدند و متوجّه نشدند چگونه ممكن است در حال نماز به سائل توجه كرده و انگشتر به او انفاق كرده باشد؟  
  ۶   نماز حضرت علي اميرالمومنين((عليه السلام)) چگونه است؟  
  ۷   با اين كه گفته مي شود كه حضرت علي ( عليه السلام ) در حال نماز تير از پايشان كشيدند و متوجّه نشدند چگونه ممكن است در حال نماز به سائل توجه كرده و انگشتر به او انفاق كرده باشد ؟  
  ۸   آيا حضور قلب امام علي ( عليه السلام ) با انفاق در حال نماز سازگار است ؟  
  ۹   چرا حضرت اميرالمومنين ، علي ( عليه السلام ) در زمان خلافت خلفا در نماز به آنان اقتدا مي كرد ؟  
  ۱۰   1ـ لطفا بفرمائيد چه كسي امام حسين(ع) را غسل داد و بر ايشان نماز خواند ؟  
  ۱۱   مگر امام حسين((عليه السلام)) در ظهر عاشورا به ياد نماز نبودند كه عدّه اي وقت نماز را به آن حضرت يادآوري كردند؟  
  ۱۲   مگر امام حسين ( عليه السلام ) در ظهر عاشورا به ياد نماز نبودند كه عدّه اي وقت نماز را به آن حضرت يادآوري كردند ؟  
  ۱۳   انفاق حضرت علي (ْ ع) در ركوع و حضور قلب ايشان در نماز را چگونه توجيه مي كنيد؟  
  ۱۴   آيا گفتن عبارت «به ياري خداي بزرگ و عنايات خاصّه امامان معصوم((عليهم السلام))» با عبارت «ايّاكَ نَعْبُدُ وَ اِيّاكَ نَسْتَعينْ» در نماز سازگار نيست؟  
  ۱۵   تفسير فراز هشتم از خطبة صدودهم نهجالبلاغه كه درباره اهميت نماز ميباشد چيست؟  
  ۱۶   آيا اهل سنت بهتر از شيعه در اعمال عبادي دقت ندارند؟ مانند خواندن نماز اول وقت در 5 نوبت و قرائت قرآن و ...  
  ۱۷   من 19 سال دارم و دانشجوي سال اول رشته كامپيوتر ميباشم. از زماني كه قوه تشخيص پيدا كردهام، همواره تلاشم اين بوده كه گامي به سوي خدا بردارم و خدا را به عنوان دوست صميمي خود بشناسم. و گناه را چه صغيره و چه كبيره ترك كنم. ولي هرچه تلاش كردم، نتيجه كمي گرفتم. علل را بررسي نمودم و متوجه شدم مشكل چيزي نيست جز پل ويراني كه اكنون روبهروي خود مييابم و با آن مواجه هستم. تلاش زيادي براي ترميم اين پل كردهام، چرا كه ساخت اين پل براي من به شكل يك خواسته مهم و به اصطلاح حاجت درآمده است. از نماز واجب گرفته تا نماز جعفر طيّار و تمامي ادعيه و زيارت موجود در مفاتيح را خواندهام و به زيارت تمام امامزادههاي شهر به اميد استجابت رفتهام، اما تاكنون هيچ جوابي دريافت نكردهام. حال سؤال من اين است: با وجود اين كه من تلاش و حركت نمودهام و خواستهام هم تمامي شرايط و استجابت دعا را دارد، چرا جواب نگرفتهام؟ و چه كاري بايد انجام دهم؟ حال كه رسيدن به اين خواسته، كليد رهايي از گناه است، آيا خدا با درستكار شدن من مخالف است؟ البته لازم به ذكر است كه آبروي من در اين خواسته مهم بوده و مسأله حيثيت هم در ميان است. منتظر كمك، پيشنهاد و راهنمايي شما هستم.  
  ۱۸   در دعاي بعد از نماز مستحب مخصوص، حضرت علي(ع) خداوند را به نامي كه در غيب او پوشيده است، قسم ميدهد. آيا خداوند داراي نامي است كه بر انسانها پوشيده است؟ آيا همان اسم اعظم خداوند است؟ اسم اعظم چيست و چه خاصيتي دارد؟  
  ۱۹   چرا شيعيان در نماز از مُهر استفاده ميكنند و اهل سنت استفاده نميكنند؟  
  ۲۰   چرا اهل سنت هنگام نماز خواندن نماز خود را با دستِ بسته مي خوانند؟  
  ۲۱   امام علي(ع) چگونه در حال نماز به سائل توجه داشت و انگشتر خويش را به او داد، در حالي كه حضرت در نماز تمام توجه اش به خدا بود و جز خدا را فراموش مي كرد، به گونه اي كه گفته اند: در هنگام نماز تير را از پاي مباركش در آوردند و متوجه نشد؟  
  ۲۲   آيا در زمان ائمه اطهار (ع) بعد از نماز شعار دادن مرسوم بود اگر مرسوم بود، چه كساني مورد لعن و نفرين قرار ميگرفتند؟  
  ۲۳   آيا ام كلثوم خواهر امام حسين(ع) قبل از امام در كوفه از دنيا رفته است؟ آقاي سيد عطاء الله مهاجراني در ص 102 كتاب انقلاب عاشورا گفته است كه ام كلثوم از دنيا رفت وا مام حسين(ع) اجازه داد حاكم كوفه مطابق رويه و عرف بر او نماز خواند. در اين صورت پس ام كلثوم كه در كربلا با حضرت زينب(س) بود، چه كسي بود؟ خواهر امام حسين(ع) نبود؟  
  ۲۴   آيا خواندن نماز هايي كه در روز جمعه ياد شده، اگر به صورت خلاصه خوانده شود، مثلاً در نماز امير المؤمنين (ع) به جاي 50 مرتبه سوره توحيد گفتن، آن را به نيت پنجاه مرتبه بگوييم، صحيح ميباشد؟  
  ۲۵   آيا پيامبر اكرم(ص) در هنگام خواندن سلام نماز، براي خود سلام مي فرستاد يا اين كه سلام بر حضرت در نماز، در زمان امامان معصوم(ع) كامل شد؟  
  ۲۶   براي نمازهاي حاجت و توسل به ائمه (ع) كه مي خواهيم بخوانيم، آيا نياز هست كه براي آن ها اقامه بگوييم؟  
  ۲۷   خواندن زيارت عاشورا در هر وعده از نماز چه ثوابي دارد؟  
  ۲۸   چرا شيعه بر تربت امام حسين(ع) [در نماز] سجده مي كند؟  
  ۲۹   آيا شيعيان گناهكار مثلاً نماز خوانها از نور و طينت و خميرمايه ائمه هدي و پيامبرصلي الله وعليه وآله آفريده شده ا ند؟  
  ۳۰   بعضي از مردم در نمازهايي كه ميخوانند، حواسشان جمع نيست و حضور قلب ندارند. آيا اين نمازها اشكال دارد؟ گفته ميشود اگر مهر از تربت امام حسينيعليهالسلام باشد و در نماز انسان حواسش پرت باشد. نمازش درست است.  
  ۳۱   چطور امام اميرالمؤمنينعليهالسلام و امام سجاد در يك شب هزار ركعت نماز ميخواندند؟ در اين زمينه طوري توضيح دهيد كه يك جوان قانع شود.  
  ۳۲   وضعيت نماز كساني كه ولايت ائمه معصومينعليهمالسلام را نميپذيرند چيست؟  
  ۳۳   چرا بعد از نماز تسبيحات حضرت زهرا يا تسبيحات اربعه لازم است؟  
  ۳۴   بعد از نمازهاي يوميه كه زيارت حضرت محمد(ص) و ائمه اطهار(ع) را مي خوانيم، آيا خم شدن و تعظيم كردن اشكال دارد؟  
  ۳۵   آيا تسبيحات حضرت زهراس به جز در بعد از نماز، در جاهاي ديگر هم ثواب دارد؟  
  ۳۶   مي دانم كه پوشيدن لباس سياه هنگام نماز مكروه است ; آيا در ايام عزاداري امام حسين (ع ) هم نماز با لباس سياه مكروه مي باشد؟ مستحب چطور؟  
  ۳۷   نماز زيارت عاشورا بعد از زيارت خوانده مي شود يا قبل از آن ؟  
  ۳۸   كيفيت نماز زيارت (قم، كربلا و سوريه) را توضيح دهيد.  
  ۳۹   گفته شده مرحوم طه عرب براي ميتي كه تارك الصلاه و الصوم بوده نماز ميت نخواند، ولي چند شب بعد در خواب ديد آن مرده در بهشت است. وقتي علت را سؤال كرد. مرحوم گفت: در شب اوّل قبر همين كه چشم علي(ع) به من افتاد، مرا به بهشت هدايت نمودند. آيا به صرف شيعه بودن و بدون انجام واجبات انسان به بهشت مي رود؟ آيا اين امر موجب بي اعتنايي به واجبات نميشود؟  
  ۴۰   چرا شيعه براي نماز از مُهر استفاده ميكند؟  
  ۴۱   علت اين كه شيعيان كشورهاي مختلف نميتوانند نماز را به زبان مادري خود بخوانند چيست؟ لطفاً علتي به غير وحدت مسلمين بياوريد.  
  ۴۲   علت اختلاف طريقه وضو گرفتن و نماز خواندن در بين شيعيان و اهل سنت چيست؟  
  ۴۳   تفاوتهاي نماز امام رضا(ع) و نماز مأمون در روز عيد فطر از حيث سياسي چيست؟  
  ۴۴   حربن يزيد رياحي كه پسر يزيد و نوه معاويه بوده و لقمه حرام خورده، و احتمالاً حرامزاده هم بوده و تا صحراي كربلا دو ركعت نماز نخوانده بود، و همه اينها در انسان تأثير ميگذارد، چگونه يك دفعه برگشت و جزء ياران امام حسين(ع) شد؟  
  ۴۵   نماز زيارت حضرت معصومه(س) و چهارده معصوم(ع) چند ركعت است؟  
  ۴۶   امام علي (ع) چگونه در حال نماز به سائل توجه داشت و انگشتري خويش را به او داد، در حالي كه حضرت در نماز ، غرق در عبادت مي شد و تنها توجهش به خدا بود و جز خدا، همه چيز را فراموش مي كرد؛ به گونه اي كه گفته اند: در هنگام نماز، تير را از پاي مباركش در آوردند و حضرت متوجه نشد؟  
  ۴۷   چرا اهل سنت هر جا نماز مي خواند از همه جلوتر مي ايستد؟ چرا وقتي مثلاً چهار ركعت نماز مي خوانند جاي خود را تغيير داده، بعد چند ركعت ديگر آنجا مي خوانند؟  
  ۴۸   روايتي را از امام علي(ع) كه ميفرمايد: هر كه بانگ اذان را بشنود و بدان پاسخ ندهد نمازش قبول نيست توضيح دهيد چگونه بايد جواب اذان را بگوييم؟  
  ۴۹   حالت امام علي(ع) را هنگام نماز توصيف كنيد.  
  ۵۰   نمازي كه بعد از زيارت عاشورا مي خوانند چگونه است؟